Ті неприємні жіночі дні

Суббота, 09 Июн 2012 14:41
Дні

Менструальний цикл є неабияким випробуванням для представниць прекрасної стані. З ним можуть бути пов’язані понад 150 порушень, що проявляються як на фізичному так і емоційному рівнях. До того ж порушення менструального циклу можуть виникнути в різні вікові періоди життя жінок.

Помірний менструальний дискомфорт вважається нормою, але, на жаль, багатьом панянкам не з чуток відомі такі неприємні явища як відсутність менструації (аменорея), зменшення тривалості кровотечі (олігоменорея), сильні спазматичні болі внизу живота, що часто супроводжуються нудотою, блювотою, головним болем, а також загальною слабкістю (дісменорея) тощо.

Лише лікар може визначити причину порушень, адже вони надзвичайно різноманітні. Так дісменорея може бути пов’язана з ендометріозом, із запальними захворюваннями органів малого тазу та фібромою матки. Серед причин порушень вирізняють функціональні захворювання нервової та ендокринної системи, інфекційні захворювання, травми сечостатевих шляхів, порушення обміну речовин, вітамінну недостатність, вікові зміни. Бич сучасності — часті та тривалі стреси, нервово-психічні перевантаження, шкідливі умови проживання і роботи (вплив радіоактивного випромінювання, струмів високих і надвисоких частот, хімічних речовин тощо), неправильний режим сну і харчування теж займають не останнє місце.

Прете, для паніки причин немає. На озброєнні сучасної медицини чимало варіантів лікування менструального та передменструального дискомфорту. Для полегшення проявів передменструального синдрому (ПМС) непогано зарекомендував себе препарат ібупрофен. Його радять починати приймати (по 400 мг тричі на день) за дві доби до початку місячних. Як тільки гострі болі зникнуть (зазвичай на другий день менструацій) вживання препарату слід припинити. Жінкам у ряді випадків для позбавлення від дискомфорту радять приймати впродовж 6-12 місяців протизаплідні таблетки. Деяким представницям слабкої статі відомий такий розлад, як менструальна дисфорія. У цьому випадку можуть порадити приймати антидепресанти. Непогані результати можна досягти використовуючи збори лікарських рослин, застосування яких необхідно обговорити з фахівцем.

Також при лікуванні ПМС на допомогу приходять прості, перевірені часом методи. За добу перед початком менструації і під час неї варто випивати близько 8 склянок води в день. Це пояснюється тим, що вода діє як сечогінний засіб, тим самим зменшуючи в організмі затримку рідини. Сигаретний дим навпаки може посилити прояви передменструальних симптомів.

Важко знай ти жінку, яка б у тій чи іншій мірі не відчувала передменструальний стрес. Але він є не лише симптомом ПМС синдрому, а досить часто його причиною. Саме тому не слід ігнорувати методи, що допомагають знизити рівень стресу та розслабитись (медитація, гарячі ванни з лавандою тощо). Не слід забувати про восьмигодинний сон та фізичні вправи.

Ті неприємні жіночі дні

Ті неприємні жіночі дні

Здорове харчування (весь час, а не лише в так звані неприємні дні) теж відіграє важливу роль. Відсутність у потрібній кількості вітаміну D, заліза, кальцію та інших необхідних організму речовин може негативно впливати на певні передменструальні симптоми. Під час ПМС рекомендується приймати в достатній кількості магній і вітамін В6 (засвоюється разом з іншими вітамінами цієї групи). Ці речовини можна отримати вживаючи інжир, родзинки, кукурудзу та банани. Лікарі також радять приймати полівітаміни або додатковий комплекс вітамінів групи В. Не слід забувати про рибу, яєчний білок, бобові і соєві продукти. Додавання в салати та іншу їжу лляного насіння, конопляного і огіркового масла (можна вживати 3 чайні ложки такого масла щодня впродовж місяця) допоможе зменшити здуття живота, коліки та больові відчуття в молочних залозах. Не слід зловживати солодкою їжею та газованими напої, чіпсами тощо.

загрузка...

Ваш отзыв